Autokary do Brighton. Tanie Bilety Autokarowe do Anglii

Brighton

Połączenia autobusowe Polska Anglia

Tanie bilety autokarowe do Brighton – sprawdź naszą stronę internetową. Jeśli szukasz tanich połączeń autobusowych z Polski do Anglii, to zapoznaj się z ofertą zamieszczonych poniżej wyszukiwarek. Znajdują się tam oferty wszystkich przewoźników, którzy oferują swoim klientom bilety autokarowe do Anglii i wieli innych europejskich krajów. Wybierz odpowiednie kraje i miasta i już teraz sprawdź ile może kosztować Cię podróż.

Tanie bilety autokarowe Polska Anglia. Autokary do Brighton.

Porównaj ceny biletów i kup je online.

 

 

Przewozy autokarowe do Anglii to ciągle bardzo popularny sposób na dojazd do wybranego miasta. Plusem tych ofert są nie tylko tanie bilety autobusowe, ale także możliwość bezpośredniego dojazdu do, nawet mniejszych miejscowości, w Wielkiej Brytanii. Dodatkowo firmy transportowe oferują swoim podróżnym liczne promocyjne bilety autokarowe. Najczęściej mogą się o nie ubiegać dzieci, młodzież do 36 roku życia, posiadacze Karty Stałego Klienta oraz emerycie i renciści powyżej 55 roku życia.

Informacje dla turystów:

Brighton jest miastem leżącym w południowej części Anglii. Usytuowanie tuż nad kanałem La Manche sprawia, że miejscowość ta jest ważnym ośrodkiem przemysłowym oraz kulturalno-naukowym. Znajduje się tu University of Sussex, który jest jedną z najlepszych uczelni w Wielkiej Brytanii. Popularność Brighton zaczęła się już w XIX wieku – tuż po odwiedzinach miejscowości przez księcia regenta Jerzego Hanowerskiego. Zbudował on tu dla siebie pałac, dzięki czemu miasto stało się letnią stolicą Anglii, która cieszy się dużą popularnością do dziś.

Co warto zobaczyć?

– Royal Pavilion (zbudowany na polecenie Jerzego IV Hanowerskiego),

- Wieża Zegarowa i diabelski młyn,

- kolejka wąskotorowa,

- Kemp Town (eleganckie miasteczko w stylu regencji),

- molo Palace Pier,

- Sea Life Centre (oceanarium).

 

 

Przykładowe połączenia Polska Brighton:

Warszawa – Łódź – Koło – Konin – Poznań – Świebodzin – Słubice – Dover – Maidstone – Brighton.

Poznań – Świebodzin – Słubice – Dover – Maidstone – Brighton.

Bielsko-Biała - Pszczyna – Żory – Rybnik - Dover – Maidstone – Brighton.

Opole – Brzeg – Oława – Wrocław – Legnica - Słubice – Dover – Maidstone – Brighton.

Wrocław – Legnica - Słubice – Dover – Maidstone – Brighton.

Stalowa Wola – Tarnobrzeg – Sandomierz – Ostrowiec Świętokrzyski – Starachowice – Skarżysko-Kamienna – Kielce – Piotrków Trybunalski – Zduńska Wola – Sieradz – Kalisz- Słubice – Dover – Maidstone – Brighton.

Olsztyn – Ostróda – Iława – Grudziądz – Świecie – Bydgoszcz – Nakło – Piła – Wałcz – Gorzów Wielkopolski – Słubice – Dover – Maidstone – Brighton.