Autokary do Wiednia. Przewozy autokarowe do Austrii

Wiedeń

Połączenia autokarowe na trasie Polska-Wiedeń i Wiedeń-Polska są popularne wśród podróżnych, ponieważ zapewniają łatwy, bezpośredni i tani dojazd do wielu austriackich miast.

Wiedeń jako stolica kraju cieszy się dużą popularnością wśród podróżnych i jest często wybieranym kierunkiem na wakacyjny wyjazd. Miasto to leży w południowej części kraju, nad Dunajem. To miasto jest ważnym ośrodkiem administracyjnym, przemysłowym, usługowo-handlowym oraz turystycznym.

 

Przewozy autokarowe do Wiednia

   

 

Tanie bilety autokarowe to oferta, dzięki której podróże autobusem do Wiednia są dostępne dla każdego zainteresowanego. Wszyscy którzy chcą wybrać się do Austrii w okresie wakacyjnym powinni zapoznać się najważniejszymi zabytkami znajdującymi się w jej stolicy.

 

Będąc w Wiedniu warto zobaczyć miejsca związane z kulturą, sztuką i historią tego miasta i kraju. Turyści którzy spędzają tutaj swój urlop czy wakacje najczęściej odwiedzają następujące miejsca:

  • Gotycka katedra św. Szczepana – jest to jeden z najważniejszych zabytków sakralnych Wiednia.
  • Ratusz – powstał w XIX wieku w stylu neogotyckim.
  • Kolumna Morowa – zbudowana na polecenie Leopolda I jako pamiątka ocalenia go od dżumy.
  • Budynek parlamenty (attyka)
  • Kościół świętego Ruprechta – jest to najstarszy kościół Wiednia. Jego najstarsze części pochodzą z XI wieku, początkowo służył rybakom i żeglarzom jako miejsce modlitwy przed podróżą.
  • Kościół św. Boromeusza – jest to jedna z budowli reprezentujących styl barokowy, wybudowana została na początku XVIII wieku.
  • Kościół Wotywny – jego budowa była wzorowana na francuskich katedrach gotyckich z XIII wieku.
  • Wiedeński Prater – jest największym publicznym parkiem w środkowej części Europy i jednym z największych na całym świecie (zajmuje obszar około 1700 hektarów). W drugiej połowie XVIII wieku został udostępniony dla publiczności przez Józefa II. Obecnie znajduje się tam wiele atrakcji, w tym największy w Europie lunapark.
  • Pałac Schonbrunn – kiedyś mieściła się tam letnia rezydencja cesarska.

Autokary do Wiednia zapewniają następujące firmy: Sindbad, Interbus-Sindbad, Almabus, Bermuda, Rudnik Tumay, Eurobus-Eurolines Polska, Autokar Polska, Ecolines.

 

Jeśli chcieliby Państwo kupić bilety autokarowe do Wiednia zapraszamy na naszą stronę internetową. W zakładce Bilety umieszczone są dwa systemy rezerwacyjne. Dzięki nim każdy może nabyć tanie bilety autokarowe do Wiednia.