Autokary do Splitu. Tanie bilety autokarowe Chorwacja

Split

Chorwacja jest obecnie jednym z najpopularniejszych krajów, w których spędza się urlop wakacyjny. To piękne państwo położone nad Morzem Adriatyckim, posiadające liczne piaszczyste plaże oraz miasta pełne interesujących zabytków.

Jednym z najciekawszych miast w Chorwacji jest Split. Aby kupić tanie bilety autokarowe do Splitu skorzystaj z zamieszczonych poniżej wyszukiwarek.

Tanie bilety autokarowe do Splitu. Autokary do Chorwacji

Kup bilet autokarowy online

 

 

Osoby, które wybierają się autokarem do Chorwacji powinni pamiętać o tym, że regularne przewozy osób do Splitu odbywają się w okresie wakacyjnym (od czerwca do września). Wszystkie dokładne daty wyjazdów są umieszczone w rozkładzie jazdy poszczególnych przewoźników.

Autokary do Splitu w Chorwacji zapewniają: GlobTurist, Eurobus-Eurolines Polska, Elabus. Cena za bilety autokarowe do Splitu jest uzależniona od danego przewoźnika i wynosi około 333-390 złotych.

Kilka ciekawostek o Splicie:

Split to drugie co do wielkości miasto w Chorwacji. Jest miejscowością portową położoną nad Morzem Adriatyckim. To jedno z najważniejszych miast Dalmacji, ponieważ  rozwinął się tam przemysł chemiczny, stoczniowy, drzewny, spożywczy, turystyczny. Split posiada port lotniczy, dworzec kolejowy oraz terminal portowy.

Spędzając wakacje w Splicie warto odwiedzić takie zabytki jak: zabytkowe kościoły (kościół św. Franciszka), westybul, świątynia Jupitera (od VIII wieku pełniąca funkcję baptysterium), mauzoleum Dioklecjana, pałac cesarza Dioklecjana.

Wybierając ofertę jaką są przewozy autokarowe do Chorwacji możesz skorzystać z różnych promocji, jakie oferują przewoźnicy. Skorzystaj z wyszukiwarek Voyager i Euroticket i znajdź tanie bilety autokarowe do Splitu, Chorwacji.

Przykładowe trasy autokarów do Splitu:

Kraków – Katowice – Cieszyn – Split.

Warszawa – Wrocław – Łódź – Polichno – Opole – Częstochowa – Kraków – Katowice – Żory – Cieszyn – Sesvete – Zagrzeb – Karlovac – Zadar – Sukosan – Sveti Filip Jakov – Biograd na Moru – Vodice – Sibienik – Primosten – Rogoznica – Seget Donji – Trogir – Kastela – Split.

Katowice – Żory – Cieszyn – Sesvete – Zagrzeb – Karlovac – Zadar – Sukosan – Sveti Filip Jakov – Biograd na Moru – Vodice – Sibienik – Primosten – Rogoznica – Seget Donji – Trogir – Kastela – Split.